Ranking kluczy pneumatycznych

Decyzja o wyborze odpowiedniego narzędzia do warsztatu mechanicznego czy serwisu opon nie jest łatwa, należy zastanowić się przede wszystkim w jakim celu narzędzie będzie używane oraz z jakiej wielkości śrubami będzie współpracować. Klucze udarowe pneumatyczne są chętnie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie zapewniona jest łatwość dostępu do śruby i jednocześnie wymagana jest duża siła.

Należy bez wątpienia zwrócić uwagę na takie aspekty jak moc, wykonanie, ergonomia pracy, możliwość regulacji stopnia pracy oraz awaryjność. Niewątpliwą zaletą kluczy udarowych pneumatycznych jest ich długi okres eksploatacji, jednakże, aby w pełni cieszyć się z zalet klucza pneumatycznego, należy pamiętać o odpowiednim zasilaniu pneumatycznym – przewód ze sprężonym powietrzem nie może mieć zbyt małej średnicy, gdyż nie pozwoli uwolnić mocy drzemiącej w narzędziu, oraz zasilany powinien być przez odpowiedniej wielkości i wydajności sprężarkę. Jeśli decyzja o zakupie klucza pneumatycznego jest przemyślana, warto rozważyć zakup kluczy udarowych PROXIMA, które są w ofercie Tip-Topol od lat i których oferta jest systematyczne poszerzana.

Poniżej ranking kluczy pneumatycznych:

Jest to najmłodszy model w ofercie marki PROXIMA, który szturmem zdobył swoich zwolenników. Zastąpił on starszy model PROXIMA PX43, który cechował się wysoką jakością i niezawodnością.

Za wyborem tego modelu przemawia przede wszystkim moc, która jest realną siłą odkręcania nawet trudnych śrub. 1600 Nm na tzw. „zrywaniu” czyli generowane przy pierwszym dynamicznym ruchu przy odkręcaniu śrub, nie jest tu tylko deklaracją producenta – z tym narzędziem naprawdę poradzimy sobie z każdą śrubą nawet w busie.

Klucz posiada standardowo trzy stopnie regulacji prędkości, przełącznik ten umieszczony jest w tylnej części obudowy tak, aby wszystkie operacje użytkownik mógł wykonać jedną ręką. Niska waga dzięki kompozytowej obudowie daje gwarancję ergonomii pracy. Co najważniejsze, wysoka jakość idzie tu w parze z przystępną ceną. Dostawca gwarantuje również serwis posprzedażny.

Ten model dedykowany jest szczególnie dla serwisów osobowych i dostawczych, jak również dla przydomowych majsterkowiczów.

Model z trzpieniem ¾” dedykowany jest głównie do serwisów mechanicznych. Dzięki temu, że cechuje go wyższy maksymalny moment obrotowy klucza w stosunku do modelu z trzpieniem ½”, narzędzie ma większą moc, zatem może odkręcić trudniejsze śruby.

Model ten funkcjonuje na rynku już od kilku lat, charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, bezawaryjną praca a także łatwym dostępem do części zamiennych oraz serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Klucz udarowy o takiej mocy dedykowany jest zdecydowanie do serwisów ciężarowych. Trzpień wydłużony do 8” sprawia, że z łatwością odkręcimy śruby w kołach bliźniaczych.

Przełączanie trybów pracy jest łatwe i intuicyjny, dodatkowo jest lżejszy od wielu odpowiedników w swojej klasie – jak na klucz pneumatyczny z trzpieniem calowym wazy 10,9kg, co przy pracy z koniecznością poziomego ustawienia względem odkręcanej śruby ma znaczenie.

KLUCZE PNEUMATYCZNE UDAROWE